Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Bombycilaena erecta (L.) Smoljan.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Bombycilaena (malica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Nat. Syst. (Leningrad) 17: 450 (1955)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. L.A.,L.A. Smoljaninova,Smolyaninova

Synonyms: Micropus erectus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: uspravna malica (Hr), Nikolić, T., 201912707, osovna malica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, uspravna malica (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.