Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Callistephus chinensis (L.) Nees

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Callistephus (krasika (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Syn. Sp. Gen. Aster. Herb. 22 (1818)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Christian Gottfried Daniel,Christian Gottfried Daniel Nees,Christian Gottfried Daniel Nees von Nees von Esenbeck,Esenbeck,Nees

Synonyms: Aster chinensis L., sinonim (s), Sp. Pl.: 877. 1753

Common names: vrtna krasika (Hr), Nikolić, T., 201912707, ficeka (Hr), Šulek, B., 18791256, jesenka (Hr), Šulek, B., 18791256, katarinka (Hr), Šulek, B., 18791256, ljetni zvjezdan (Hr), Horvatić, S., 19541819, vrtni zvjezdan (Hr), Horvatić, S., 19541819, zviezdica (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.