Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carduus carduelis (L.) Gren.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carduus (stričak (Hr), Nikolić, T., 201912707, badavac (Hr), Haračić, A., 1894783, badeljka (Hr), Šulek, B., 18791256, bocak (Hr), Šulek, B., 18791256, bodalj (Hr), Šulek, B., 18791256, čičak veliki (Hr), Šulek, B., 18791256, died (Hr), Šulek, B., 18791256, modrulj (Hr), Šulek, B., 18791256, osat (Hr), Šulek, B., 18791256, oset (Hr), Šulek, B., 18791256, stričak (Hr), Domac, R., 19944, ščetica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Billotia 1: 14 (1864)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Jean Charles Marie Grenier

Synonyms: Arctium carduelis L., sinonim (s), L., Mant. Pl. 1767. , Carduus arctioides ssp. alpestris (Willd.) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 412. 1879 , Carduus arctioides Willd., nomen illegitimum (n. illeg.), Willd., Sp. Pl. 3. 1803. , Carduus defloratus ssp. carduelis (L.) Hegi, sinonim (s), Ill. Fl. Mitt.-Eur. 6: 853. 1928 , Cirsium alpestris Willd., inclusive (incl.) , Cirsium arctioides (Scop.) Willd. non Vill., sinonim (s) , Cirsium arctioides Scop., sinonim (s), Scop., Fl. Carniol., ed. 2, 2. 1772. , Cirsium carduelis ssp. alpestris (Willd.) Rossi, sinonim (s) , Cirsium carlinaefolius Vis., sinonim (s) , Cirsium defloratus ssp. carduelis (L.) Gugler, sinonim (s)

Common names: rasperani stričak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.