Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Carlina frigida Boiss. et Heldr.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Carlina (kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707, babulnjak (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljavac (Hr), Šulek, B., 18791256, kravjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, kravljak (Hr), Domac, R., 19944, siriška (Hr), Šulek, B., 18791256, veprovac (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: in Boiss., Diagn. Pl. Or. Nov. 1(6): 109 (1846)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Theodor Heinrich Hermann von Heldreich

Synonyms: Carlina acanthophylla Hausskn., sinonim (s), Mitt. Bot. Ver. Jena v. (1887) 85; et ex Nym. Gonsp. fl. Eur. ii. 1. (1889)78.

Common names: hladni kravljak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.