Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea glaberrima Tausch

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syll. Pl. Nov. 2: 249 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Centaurea maculosa Rchb. non Lam., sinonim (s) , Centaurea punctata Vis., sinonim (s), Vis. in Flora 12, Ergänzungsbl. 1. 1829. , Centaurea virgata Host non Lam., sinonim (s)

Common names: gola zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, gola zečina (Hr), Domac, R., 19944, goli različak (Hr), Šilić, Č., 19841013, grčica (Hr), Šulek, B., 18791256, piknjasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.