Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea glaberrima Tausch ssp. divergens (Vis.) Hayek

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Prodr. Fl. Penins. Balcan. 2: 260 (1931)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Acosta divergens (Vis.) Soják, sinonim (s), Soják in Čas. Nár. Muz., Odd. Přír. 140. 1972. , Centaurea divergens Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 2. 1847. , Centaurea petteri Rchb. f., sinonim (s), Rchb. f. in Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 15. 1852.

Common names: ugljasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.