Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea incompta Vis.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 2: 38 (1847)

Taxon author(s) 1. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Acosta incompta (Vis.) Holub, sinonim (s), Holub in Folia Geobot. Phytotax. 7. 1972. , Centaurea derventana Vis. et Pančić, exclusive (excl.), Mem. Reale Ist. Veneto Sci. 12: 472. 1864

Common names: krpasta zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, derventanska zečina (Hr), Šilić, Č., 19841013, derventanski različak (Hr), Šilić, Č., 19841013, krpasta zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.