Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Centaurea triumfettii All. ssp. adscendens (Bartl.) Dostál

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Centaurea (zečina (Hr), Nikolić, T., 201912707, modrulja (Hr), Šulek, B., 18791256, različak (Hr), Horvatić, S., 19541819, tartorina (Hr), Šulek, B., 18791256, zečice (Hr), Šulek, B., 18791256, zečina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 71: 2209 (1976)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni

Synonyms: Centaurea adscendens (Bartl.) J. Wagner, sinonim (s) , Centaurea floccosa Schloss. et Vuk., sinonim (s), Syll. Fl. Croat.: 46. 1857 , Centaurea ochrolepis Vuk., sinonim (s) , Centaurea triumfetti All. var. adscendens Gugler, sinonim (s) , Cyanus adscendens (Bartl.) Soják, sinonim (s), Čas. Nár. Muz., Odd. Přír. 140: 131. 1972

Common names: pahuljava zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, žutoljuskava zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.