Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium montanum (Waldst. et Kit. ex Willd.) Spreng.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 3: 376 (1826)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Carl Ludwig von Willdenow4. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Carduus tricephalodes Lam., sinonim (s), Encycl. 1: 704. 1785 , Cirsium tricephalodes auct. non (Lam.) DC., sinonim (s) , Cnicus alsophyllus Pollini,, sinonim (s) , Cnicus montanus Waldst. et Kit., sinonim (s)

Common names: brdski osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorski osjak (Hr), Domac, R., 19944, kostriešni osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.