Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium pannonicum (L. f.) Link

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Enum. Horti Berol. Alt. 2: 229 (1822)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl Linnaeus,Linné2. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Carduus pannonicus L.f., sinonim (s) , Carduus serralutoides L., sinonim (s) , Cirsium canum ssp. pannonicum (L. f.) Stoj. & Stef., sinonim (s), Arh. Minist. Zeml. Darz. Imoti 4-5: 1166. 1925 , Cirsium pannonicum Gaud. var. floccosum Pospichal, sinonim (s) , Cirsium serratuloides Gaudin, sinonim (s) , Cirsium zugazae Losa & P. Monts., sinonim (s), Losa & P. Monts. in Anales Inst. Bot. Cavanilles 10. 1952. , Cnicus pannonicus (L. f.) Vest, sinonim (s), Vest, Man. Bot. 1805.

Common names: panonski osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, panonski osjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.