Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cnicus benedictus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cnicus (čkalj (Hr), Nikolić, T., 201912707, čakalj (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 826 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Centaurea benedicta (L.) L., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 2: 1296. 1763

Common names: blaženi čkalj (Hr), Nikolić, T., 201912707, babino zelje (Hr), 18471006, badelj pitomi (Hr), Šulek, B., 18791256, benediktinka (Hr), Pahlow, M., 19897748, biskupova brada (Hr), Šulek, B., 18791256, biskupovo zelje (Hr), 18471006, blažena (Hr), Šulek, B., 18791256, blaženi čkalj (Hr), Kušan, F., 19562137, blaženka (Hr), Pahlow, M., 19897748, bodlak ženski (Hr), Šulek, B., 18791256, čakalj (Hr), Pahlow, M., 19897748, čkal blaženi (Hr), 18471006, jerozolim divji (Hr), Šulek, B., 18791256, jerusolim divji (Hr), Šulek, B., 18791256, jerusolim trava (Hr), Šulek, B., 18791256, kraljevac (Hr), Šulek, B., 18791256, plahta božja (Hr), Šulek, B., 18791256, pravi čakalj (Hr), Domac, R., 19944, sansun (Hr), Šulek, B., 18791256, sikavica sveta (Hr), Šulek, B., 18791256, šikalina (Hr), 18471006, trn meki (Hr), Šulek, B., 18791256, ud sveti (Hr), 18471006, vrteno divje (Hr), Šulek, B., 18791256, zelje papino (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.