Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crupina crupinastrum (Moris) Vis.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Crupina (nosan (Hr), Nikolić, T., 201912707, nosan (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Dalm. 2: 42 (1847)

Taxon author(s) 1. Giuseppe Giacinto (Joseph Hyacinthe) Moris2. Roberto de,Roberto Visiani,de Visiani

Synonyms: Centaurea crupinastrum Moris, bazionim (baz.), Moris, Fl. Sardoa 2. 1840-1843. , Crupina matae P. Palau, sinonim (s), P. Palau in Bol. Soc. Esp. Hist. Nat. 45. 1947. , Crupina morisii Boreau, nomen illegitimum (n. illeg.), Boreau, Fl. Centre France, ed. 2, 2. 1849. , Crupina vulgaris ssp. crupinastrum (Moris) Arcang., sinonim (s), Comp. Fl. Ital.: 385. 1882

Common names: vunenasti nosan (Hr), Nikolić, T., 201912707, vunenasti nosan (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.