Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cynara cardunculus L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cynara (artičoka (Hr), Nikolić, T., 201912707, artičoka (Hr), Domac, R., 19944, karšun (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Sp. Pl. 827 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Cynara corsica Viv., sinonim (s), Viv., Fl. Libyc. Spec. . 1824. , Cynara horrida Aiton, sinonim (s), Aiton, Hort. Kew. 3. 1789. , Cynara sylvestris Lam., sinonim (s), Lam., Encycl. 1. 1783.

Common names: divlja artičoka (Hr), Nikolić, T., 201912707, artičoka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, artićok divji (Hr), Šulek, B., 18791256, dragušica (Hr), Šulek, B., 18791256, karda (Hr), Dubravec, K.; Dubravec, I., 19985811, sjekavac (Hr), Šulek, B., 18791256, cardoon (En), Lemoine, E.; Izrael, F. F., 20027733

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.