Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dahlia variabilis (Willd.) Desf.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dahlia (dalija (Hr), Nikolić, T., 201912707, georgina (Hr), Horvatić, S., 19541819, gjurinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Cat. Pl. Horti Paris. ed. 3., 182 (1829)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. René Louiche Desfontaines

Synonyms: Dahlia pinnata Cav., sinonim (s), Icon. 1: 57. 1791 , Georgina variabilis Willd., sinonim (s), Hort. Berol.: Ad t. 93. 1809

Common names: promjenjiva dalija (Hr), Nikolić, T., 201912707, boćka (Hr), Šulek, B., 18791256, promjenljiva gjurinka (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.