Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Dittrichia viscosa (L.) Greuter

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Dittrichia (bušak (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Exicc. Genav. 4: 71 (1973)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Cupularia viscosa (L.) Godr. & Gren., sinonim (s), Godr. & Gren. in Grenier & Godron, Fl. France 2. 1850. , Erigeron viscosus L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Inula viscosa (L.) Aiton, sinonim (s), Aiton, Hort. Kew. 3. 1789. , Jacobaea viscosa (L.) Merino, sinonim (s), Merino, Fl. Galicia 2. 1906. , Pulicaria viscosa Cass., sinonim (s) , Solidago viscosa Lam., sinonim (s)

Common names: ljepljivi bušak (Hr), Nikolić, T., 201912707, brušćinac (Hr), 18471006, bušina (Hr), Šulek, B., 18791256, ljepljivi oman (Hr), Domac, R., 19944, metina (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.