Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Eupatorium adenophorum Spreng.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Eupatorium (konopljuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, konopljuša (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Veg. 3: 420 (1826)

Taxon author(s) 1. Curt (Kurt, Curtius) Polycarp Joachim Sprengel

Synonyms: Ageratina adenophora (Spreng.) R. M. King & H. Rob., sinonim (s), Phytologia 19: 211. 1970 , Eupatorium glandulosum Kunth, sinonim (s), Humboldt & al., Nov. Gen. Sp. 4, ed. f°: 122. 1818

Common names: žljezdasta konopljuša (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images
Search data for this taxon in other sources.