Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Inula spiraeifolia L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Inula (oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, bušinak (Hr), Horvatić, S., 19541819, oman (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Syst. Nat. ed. 10, 2: 1219 (1759)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Aster bubonium Scop., sinonim (s) , Inula adriatica Borbás, inclusive (incl.) , Inula bubonium Murray, sinonim (s) , Inula cordata Boiss., sinonim (s), Boiss., Diagn. Pl. Orient. 4. 1844. , Inula squarrosa Koch, sinonim (s) , Inula squarrosa L., sinonim (s)

Common names: gustolisnati oman (Hr), Nikolić, T., 201912707, grmika (Hr), Šulek, B., 18791256, gustolisnati oman (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.