Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Matricaria trichophylla (Boiss.) Boiss.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Matricaria (titrica (Hr), Nikolić, T., 201912707, bela blažena (Hr), Šulek, B., 18791256, kamilica (Hr), Domac, R., 19944, matornja trava (Hr), Šulek, B., 18791256, matornjak (Hr), Šulek, B., 18791256, rman (Hr), Šulek, B., 18791256, rmanj (Hr), Šulek, B., 18791256, titrica (Hr), Horvatić, S., 19541819, Kamille (De), Anonymus, 19847744, wild chamomille (En), Anonymus, 19847744, matricaire (Fr), Anonymus, 19847744)

Place of publishing: Diag. Pl. Or. Nov. 1(6): 88 (1846)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Pierre Edmond Boissier

Synonyms: Matricaria tenuifolia (Kit.) Simonk., sinonim (s), Enum. Fl. Transsilv. , Tripleurospermum tenuifolium (Kit.) Freyn, sinonim (s)

Common names: vlaknatolisna titrica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.