Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Mantisalca salmantica (L.) Briq. et Cavill.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Mantisalca (bodež (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Arch. Sci. Phys. Nat. (Genčve) ser. 5(12): 111 (1930)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. John Isaac Briquet3. François Georges Cavillier

Synonyms: Centaurea salmantica L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753. , Microlonchus salmanticus (L.) DC., sinonim (s), DC., Prodr. 6. 1838.

Common names: salmantski bodež (Hr), Nikolić, T., 201912707, dugopetiljna zečina (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.