Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Otanthus maritimus (L.) Hoffmanns. et Link

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Otanthus (dvouška (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Fl. Port. 2: 365 (1834)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Johann Centurius von Hoffmannsegg3. Johann Heinrich Friedrich Link

Synonyms: Diotis maritima (L.) Desf. ex Cass., sinonim (s), Cuvier, Dict. Sci. Nat. 13: 295. 1819 , Filago maritima L., sinonim (s), Sp. Pl.: 927. 1753

Common names: primorska dvouška (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.