Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Petasites hybridus (L.) P. Gaertn., B. Mey. et Schreb. ssp. hybridus

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Petasites (lopuh (Hr), Nikolić, T., 201912707, lopuh (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Wett. 3: 184 (1801)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Philipp Gottfried Gaertner3. Bernhard Meyer4. Johann Christian Daniel von Schreber

Common names: dugokitasti repuh (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.