Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Ptilostemon strictus (Ten.) Greuter

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Ptilostemon (svjetlica (Hr), Nikolić, T., 201912707)

Place of publishing: Boissiera 13: 147 (1967)

Taxon author(s) 1. Michele Tenore2. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Carduus strictus Steud., sinonim (s) , Chamaepeuce stricta DC., sinonim (s), Prodr. 6: 659. 1838 , Cirsium strictum (Ten.) Link, sinonim (s), Link, Enum. Hort. Berol. Alt. 2. 1822. , Cnicus strictus Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 1. 1811. , Lamyra alata Cass., sinonim (s)

Common names: ukočena svjetlica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.