Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Senecio scopolii Hoppe et Hornsch. ex Bluff et Fingerh.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Senecio (staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707, dragušac (Hr), Domac, R., 19944, kostriš (Hr), Domac, R., 19944, sikovičica (Hr), Šulek, B., 18791256, skorosied (Hr), Šulek, B., 18791256, staračac (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Germ. 2: 380 (1825)

Taxon author(s) 1. David Heinrich Hoppe2. Christian Friedrich Hornschuch3. Mathias Joseph Bluff4. Carl Anton Fingerhuth

Synonyms: Arnica floccosa Bertol., sinonim (s), Lucubr. Re Herb.: 36. 1822 , Arnica lanigera Ten., sinonim (s), Fl. Napol. 1: IL. 1811 , Cineraria arachnoidea Rchb., sinonim (s) , Senecio arachnoideus Sieber ex DC., sinonim (s) , Senecio doronicum * lanata Vis., sinonim (s) , Senecio lanatus Scop. non L., sinonim (s) , Senecio scopolii Hoppe, sinonim (s)

Common names: vunenastodlakavi staračac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.