Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Hrvatski i narodni nazivi, nazivi na drugim jezicima
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Serratula radiata (Waldst. et Kit.) M. Bieb.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Serratula (srpac (Hr), Nikolić, T., 201912707, osat (Hr), Šulek, B., 18791256, pilica (Hr), Domac, R., 19944, srpac (Hr), Domac, R., 19944, žagica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141)

Place of publishing: Fl. Taur. - Cauc. 3: 545 (1819)

Taxon author(s) 1. Franz de Paula Adam von,Franz de Paula Adam von Waldstein,Waldstein-Wartemburg2. Pál(Paul) Kitaibel3. Friedrich August,Friedrich August Marschall von Marschall von Bieberstein,Bieberstein

Synonyms: Carduus radiata W. K., sinonim (s) , Serratula centauroides Host., sinonim (s) , Serratula pinnatifida Desf., sinonim (s)

Common names: zrakasti srpac (Hr), Nikolić, T., 201912707, gorčik (Hr), 18471006, zrakasta žigica (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.