Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Xanthium strumarium L. ssp. italicum (Moretti) D. Löve

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Xanthium (dikica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dikica (Hr), Domac, R., 19944, mali čičak (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bot. J. Linn. Soc. 71: 271 (1976)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Xanthium italicum Moretti, sinonim (s), Moretti in Giorn. Fis., ser. 2 5. 1822.

Common names: obalna dikica (Hr), Forenbacher, S., 19985836

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.