Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Xeranthemum cylindraceum Sm.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Xeranthemum (nepoven (Hr), Nikolić, T., 201912707, neven (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, nevenka (Hr), Domac, R., 19944, poljska metla (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Graec. Prodr. 2: 172 (1813)

Taxon author(s) 1. James Edward Smith

Synonyms: Xeranthemum foetidum auct. non Moench, sinonim (s) , Xeranthemum inapertum auct. non (L.) Mill., sinonim (s)

Common names: smrdljivi nepoven (Hr), Nikolić, T., 201912707, smrdljiva nevenka (Hr), Domac, R., 19944, smrdljiva poljska metla (Hr), Domac, R., 19944, valjkasti neven (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.