Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis aurea (L.) Cass. ssp. glabrescens (Caruel) Arcang.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Comp. Fl. Ital. 432 (1882)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Alexandre Henri Gabriel de,Alexandre Henri Gabriel Cassini,de Cassini

Synonyms: Apargia lucida Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Napol. 2. 1820. , Crepis aurea ssp. lucida (Ten.) Grande, sinonim (s), Bull. Orto Bot. Regia Univ. Napoli 5: 58. 1918 , Crepis aurea var. glabrescens Caruel, bazionim (baz.), Caruel, Prodr. Fl. Tosc. 1862. , Crepis columnae (Ten.) Froel., sinonim (s), Froel. in Candolle, Prodr. 7. 1838. , Crepis kitaibelii Froel., sinonim (s), Froel. in Candolle, Prodr. 7. 1838. , Hieracium columnae Ten., sinonim (s), Ten., Fl. Neapol. Prodr. App. 5. 1826.

Common names: goli dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.