Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis bursifolia L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. (805 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia balbisiana DC., sinonim (s), DC., Prodr. 7. 1838. , Barkhausia bursifolia Rchb., sinonim (s) , Crepis balbisiana (DC.) F. W. Schultz, sinonim (s), F. W. Schultz in Flora 23. 1840. , Crepis erucifolia Gren. & Godr. (non Tausch), sinonim (s), Fl. France 2: 331. 1850 , Hyoseris foetida L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: kožastolistni dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.