Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis dioscoridis L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. ed. 2, 1133 (1763)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Crepis dioscoridis ssp. argolica Babc., sinonim (s), Univ. Calif. Publ. Bot. 19: 400. 1941 , Crepis dioscoridis ssp. euboica Rech. f., sinonim (s), Bot. Jahrb. Syst. 80: 431. 1961 , Crepis dioscoridis ssp. tubaeformis (Halácsy) Babc., sinonim (s), Univ. Calif. Publ. Bot. 19: 400. 1941 , Crepis dioscoridis ssp. tyrinica Babc., sinonim (s), Univ. Calif. Publ. Bot. 19: 400. 1941 , Crepis tubaeformis Halácsy, sinonim (s), Consp. Fl. Graec. 2: 230. 1902 , Endoptera dioscoridis (L.) DC., sinonim (s), Prodr. 7: 179. 1838 , Gatyona dioscoridis Rchb., sinonim (s)

Common names: Dioscoridesov dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.