Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Crepis neglecta L. ssp. neglecta

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Crepis (dimak (Hr), Nikolić, T., 201912707, dimak (Hr), Domac, R., 19944, radić (Hr), Šulek, B., 18791256, seripeter (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Mantissa 107 (1767)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Barkhausia cernua Rchb., sinonim (s), Moessl. Handb. Gewächsk., ed. 2. 2: 1406. 1829 , Barkhausia stricta Rchb., sinonim (s), Moessl. Handb. Gewächsk., ed. 2. 2: 1406. 1829 , Crepis diffusa DC., sinonim (s), DC., Cat. Pl. Horti Monsp. 1813. , Crepis neglecta ssp. stricta (Scop.) Vierh., sinonim (s) , Crepis pinnatifida Waldst., sinonim (s) , Crepis stricta Scop., sinonim (s), Fl. Carniol., ed. 2, 2: 99. 1772 , Crepis virens L., sinonim (s), L., Sp. Pl., ed. 2. 1763.

Common names: stegnuti dimak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.