Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Hieracium waldsteinii Tausch

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Hieracium (runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, palica popovska (Hr), Šulek, B., 18791256, paličica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivica (Hr), Šulek, B., 18791256, plešivka (Hr), Šulek, B., 18791256, puhavka (Hr), Šulek, B., 18791256, runjika (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Flora (Regensb.) 11 (Ergänz. 1): 65 (1828)

Taxon author(s) 1. Ignaz Friedrich Tausch

Synonyms: Hieracium eriophyllum Vuk., sinonim (s), Enum. Pl., Suppl.: 54. 1814 , Hieracium lanatum Waldst. et Kit. ex Willd., sinonim (s), Sp. Pl., ed. 4 [Willdenow] 3(3): 1586. 1803 , Hieracium schlosseri Rchb. f., sinonim (s), Reichenbach, Icon. Fl. Germ. Helv. 19(1): 94. 1859 , Hieracium waldsteinii ssp. biokovoënse Degen et Zahn, sinonim (s), Magyar Bot. Lapok 6: 217. 1907

Common names: Waldsteinova runjika (Hr), Nikolić, T., 201912707, Valdštajnova runjika (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.