Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Lactuca ramosissima (All.) Bonnier ssp. chondrilliflora (Boreau) Bonnier

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Lactuca (salata (Hr), Nikolić, T., 201912707, ločika (Hr), Horvatić, S., 19541819, salata (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Fl. Compl. Fr. 6: 79 (1923)

Taxon author(s) 1. Carlo Allioni2. Gaston Eug`ene Marie Bonnier

Synonyms: Lactuca chondrilliflora Boreau, sinonim (s), Fl. Centre France ed. 2 312. 1849 , Lactuca chondrilliflora Boreau subsp. chondrilliflora, sinonim (s) , Lactuca viminea (L.) J.Presl & C.Presl subsp. chondrilliflora (Boreau) Bonnier, sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.