Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picris hispidissima (Bartl.) W. D. J. Koch

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Picris (jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagušac (Hr), Domac, R., 19944, laktac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sy. Fl. Germ., ed. 2: 484 (1844)

Taxon author(s) 1. Friedrich Gottlieb Bartling2. Wilhelm Daniel Joseph Koch

Common names: bodljastotrepavičavi jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljastotrepavičavi jagušac (Hr), Domac, R., 19944, primirit (Hr), Haračić, A., 1894783

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.