Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Picris pauciflora Willd.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Picris (jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707, jagušac (Hr), Domac, R., 19944, laktac (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Sy. Fl. Germ., ed. 2: 484 (1844)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow

Common names: malocvjetni jagušac (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.