Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera villosa Scop. ssp. villosa

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Carn. ed. 2, 2: 97 (1772)

Taxon author(s) 1. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Gelasia villosa (Scop.) Cass., sinonim (s), Dict. Sci. Nat., ed. 2. [F. Cuvier] 18: 286. 1821 , Scorzonera angustifolia Waldst. et Kit., sinonim (s) , Scorzonera hirsuta Host, sinonim (s)

Common names: vlasnata gelazija (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.