Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium guttatum Steven

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Mém. Soc. Nat. Moscou 2: 173 (1809)

Taxon author(s) 1. Christian von Steven

Synonyms: Allium margaritaceum ssp. guttatum (Steven) Nyman, sinonim (s), Consp. Fl. Eur.: 736. 1882 , Allium margaritaceum var. guttatum (Steven) J. Gay, sinonim (s), Ann. Sci. Nat., Bot., III, 8. 1847. , Allium margaritaceum var. typicum Regel, nomen invalidum (nom. inval.), Trudy Imp. S.-Peterburgsk. Bot. Sada 3(2). 1875.

Common names: kapljičavi luk (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.