Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Allium guttatum Steven ssp. dalmaticum (A. Kern. ex Janch.) Stearn

Order: Asparagales Link

Family: Amaryllidaceae (sunovrati (Hr), Horvatić, S., 19541819, sunovratke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Allium (luk (Hr), Nikolić, T., 201912707, luk (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Ann. Mus. Goulandris 4: 184 (1978)

Taxon author(s) 1. Christian von Steven

Synonyms: Allium dalmaticum A. Kern. ex Janch., sinonim (s), Oesterr. Bot. Z. 69. 1920. , Allium dalmaticum var. laxiflorum (Rohlena) Jáv., sinonim (s), Balkán-Kutat. Tud. Eredm. 3. 1925. , Allium margaritaceum var. laxiflorum Rohlena, sinonim (s), Sitzungsber. Königl. Böhm. Ges. Wiss., Math.-Naturwiss. Cl. 17. 1903. , Allium margaritaceum var. rubellum Boiss., sinonim (s), Fl. Orient. 5. 1882.

Common names: dalmatinski luk (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.