Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Artemisia santonicum L.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Artemisia (pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, komunika (Hr), Šulek, B., 18791256, pelin (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Sp. Pl. 845 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Artemisia boschniakiana (Besser) DC., sinonim (s), DC., Prodr. 6. 1838. , Artemisia fragrans auct. eur., non Willd., sinonim (s) , Artemisia maritima ssp. monogyna (Waldst. & Kit.) Hegi, sinonim (s), Ill. Fl. Mitt.-Eur. 6: 662. 1928 , Artemisia maritima var. boschniakiana Besser, sinonim (s), Besser in Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 7. 1834. , Artemisia monogyna Waldst. et Kit., sinonim (s), Descr. Icon. Pl. Hung.: 77. 1801 , Artemisia praticola Klokov, sinonim (s), Klokov in Visjulina, Fl. URSR 11. 1962.

Common names: tatarski pelin (Hr), Nikolić, T., 201912707, samunčica (Hr), Šulek, B., 18791256, samunčina (Hr), Šulek, B., 18791256, sansumić (Hr), Šulek, B., 18791256, sansunić (Hr), Šulek, B., 18791256, semencina (Hr), Šulek, B., 18791256, semenčina (Hr), Šulek, B., 18791256, sementina (Hr), Šulek, B., 18791256, simešce (Hr), Šulek, B., 18791256

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.