Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Tragopogon porrifolius L. ssp. porrifolius

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Tragopogon (tuturuša (Hr), Nikolić, T., 201912707, brada kozlova (Hr), Šulek, B., 18791256, kozja brada (Hr), Domac, R., 19944, prčja brada (Hr), Šulek, B., 18791256, zimska šalata (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 789 (1753)

Taxon author(s) . Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Tragopogon eriospermus Ten., inclusive (incl.), Ten., Fl. Med. Univ. 2. 1823.

Common names: vunastoroškasta kozja brada (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.