Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anacyclus radiatus Loisel.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anacyclus (targok (Hr), Nikolić, T., 201912707, targok (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, tarkun (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Fl. Gall. 582 (1807)

Taxon author(s) 1. Jean Louis August(e) Loiseleur-Deslongchamps

Synonyms: Anacyclus pallescens Guss., sinonim (s), Guss., Fl. Sicul. Syn. 2. 1844. , Anacyclus purpurascens (Pers.) DC., sinonim (s), DC. in Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 5. 1815. , Anacyclus valentinus L., sinonim (s), Sp. Pl.: 892. 1753 , Anacyclus valentinus var. purpurascens Pers., sinonim (s), Pers., Syn. Pl. 2. 1807. , Anthemis valentina L., sinonim (s), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: zrakasti targok (Hr), Nikolić, T., 201912707, zrakasti targok (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.