Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Anthemis dalmatica Scheele

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Anthemis (jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707, jarmen (Hr), Domac, R., 19944, oko volje (Hr), Šulek, B., 18791256, prstenak (Hr), Šulek, B., 18791256, raman (Hr), Šulek, B., 18791256, ramina (Hr), Šulek, B., 18791256, rimska kamilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Linnaea 18: 464 (1845)

Taxon author(s) 1. George Heinrich Adolf Scheele

Synonyms: Anthemis brachycentros J. Gay ex W. D. J. Koch var. coronata (H.Lindb.) Hayek, sinonim (s) , Anthemis coronata H. Lindb., sinonim (s), Oefvers. Förh. Finska Vetensk.-Soc. 48: 108. 1906 , Cota dalmatica (Scheele) Oberpr. & Greuter, sinonim (s), Willdenowia 33: 40. 2003

Common names: dalmatinski jarmen (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.