Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Saussurea discolor (Willd.) DC.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Saussurea (kosmatulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, planinska pilica (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Ann. Mus. Hist. Nat. (Paris) 16: 199 (1810)

Taxon author(s) 1. Carl Ludwig von Willdenow2. Augustin Pyramus de,Augustin Pyramus Candolle,de Candolle

Synonyms: Saussurea croatica Hirc, sinonim (s) , Saussurea lapathifolia (L.) H.Karst., sinonim (s)

Common names: dvobojna kosmatulja (Hr), Nikolić, T., 201912707, kosmatulja (Hr), Šugar, I., 19941985, pilica (Hr), Šugar, I., 19941985

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.