Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Onopordum illyricum L. ssp. horridum (Viv.) Franco

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Onopordum (kravačac (Hr), Nikolić, T., 201912707, bodljača (Hr), Domac, R., 19944, kravačac (Hr), Domac, R., 19944, magareći trn (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Bot. Jour. Linn. Soc. 71: 46 (1975)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Onopordon tauricum Willd., ? (dvojbeno) , Onopordum acanthium L. ssp. horridum (Viv.) P.Fourn., sinonim (s) , Onopordum ferox Rouy, sinonim (s) , Onopordum horridum Viv., sinonim (s) , Onopordum illyricum L. ssp. ferox (Rouy) P.Fourn., sinonim (s) , Onopordum macracanthum Schousb. var. horridum (Viv.) Rouy, sinonim (s) , Onopordum macracanthum sensu Moris, non Schousb., sinonim (s)

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.