Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Phagnalon graecum Boiss. et Heldr.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Phagnalon (busina (Hr), Nikolić, T., 201912707, busina (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Diagn. Pl. Or. Nov. 2(11): 6 (1849)

Taxon author(s) 1. Pierre Edmond Boissier2. Theodor Heinrich Hermann von Heldreich

Synonyms: Phagnalon rupestre (L.) DC. ssp. graecum (Boiss. et Heldr.) Hayek, sinonim (s)

Common names: grčka busina (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious YES

Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.