Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Scorzonera austriaca Willd. ssp. bupleurifolia (Pouzolz) Bonnier

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Scorzonera (murava (Hr), Nikolić, T., 201912707, murava (Hr), Horvatić, S., 19541819, turutva (Hr), Šulek, B., 18791256, zmijak (Hr), Domac, R., 19944, zmijinski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256, zminski korešak (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Fl. Compl. Fr. 6: 71 (1923)

Taxon author(s) . Carl Ludwig von Willdenow

Synonyms: Scorzonera crispa auct. gall., non M.Bieb., sinonim (s)

Status: Endemic YES , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.