Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Leucanthemum visianii (Gjurašin) Vogt et Greuter

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Leucanthemum (ivančica (Hr), Nikolić, T., 201912707, ivančica (Hr), Domac, R., 19944, revan (Hr), Horvatić, S., 19541819)

Place of publishing: Willdenowia 33:42 (2003)

Taxon author(s) 1. Stjepan Gjurašin2. R.M. Vogt3. Werner Rodolfo Greuter

Synonyms: Chrysanthemum croaticum Horvatić, ? (dvojbeno), Horvatić in Acta Bot. Inst. Bot. Univ. Zagreb 3. 1928. , Chrysanthemum leucanthemum var. laciniatum Vis., sinonim (s), Vis., Fl. Dalmat. 2. 1847. , Chrysanthemum visianii Gjurašin, sinonim (s), Gjurašin in Glasnik Hrvatsk. Prirodoslovn. Društva 32. 1920.

Common names: Vizijanijeva ivančica (Hr), Nikolić, T., 201912707

Status: Endemic NO , Spourious NO

Search data for this taxon in other sources.