Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Chondrilla juncea L.

Order: Asterales Link

Family: Cichoriaceae

Genus: Chondrilla (zvečka (Hr), Nikolić, T., 201912707, cihora mala (Hr), Šulek, B., 18791256, mala žutenica (Hr), Horvatić, S., 19541819, zvečka (Hr), Domac, R., 19944, žutenica (Hr), Šulek, B., 18791256, žutinica (Hr), Šulek, B., 18791256)

Place of publishing: Sp. Pl. 796 (1753)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné

Synonyms: Chondrilla acantholepis Boiss., inclusive (incl.), Diagn. Pl. Orient. 11: 48. 1849 , Chondrilla acanthophylla Borkh., sinonim (s), Borkh. in Neues Mag. Bot. 1. 1794. , Chondrilla brevirostris Fischer et C. A. Meyer, sinonim (s), Index Sem. Hort. Petrop. 3: 32. 1837 , Chondrilla canescens Kar. et Kir., sinonim (s), Bull. Soc. Imp. Naturalistes Moscou 15: 397. 1842 , Chondrilla crepoides L., sinonim (s), Murray, Syst. Veg., ed. 13: 595 (1774) , Chondrilla graminea M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 2: 244. 1808 , Chondrilla juncea ssp. glabrescens Iljin, sinonim (s), Bjull. Otd. Kaučukon. 3: 53. 1930 , Chondrilla latifolia M. Bieb., sinonim (s), Fl. Taur.-Caucas. 2: 244. 1808 , Chondrilla vallisoletana Pau, sinonim (s), Pau in Bol. Soc. Aragonesa Ci. Nat. 3. 1904.

Common names: žuta zvečka (Hr), Nikolić, T., 201912707, kostrieč (Hr), Šulek, B., 18791256, zvečka (Hr), Šulek, B., 18791256, žuta zvečka (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.