Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium oleraceum (L.) Scop.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Annals Nat. Hist. 2: 61 (1769)

Taxon author(s) 1. Carl von,Carl von Linnaeus,Linné2. Joannes Antonius (Giovanni Antonio) Scopoli

Synonyms: Cnicus oleraceus L., bazionim (baz.), L., Sp. Pl. 1753.

Common names: zeljasti osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, meki osat (Hr), Pahlow, M., 19897748, meki osjak (Hr), Pahlow, M., 19897748, osjak (Hr), Pahlow, M., 19897748, ostak (Hr), Pahlow, M., 19897748, škrbinka (Hr), Šulek, B., 18791256, vodenika (Hr), Šulek, B., 18791256, vodenjak (Hr), Šulek, B., 18791256, zeljasti osjak (Hr), Domac, R., 19944, žutkasti osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.