Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Cirsium rivulare (Jacq.) All.

Order: Asterales Link

Family: Asteraceae (sucvietke (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Cirsium (osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, litavac (Hr), Šulek, B., 18791256, osjak (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Auct. Fl. Pedem. 10 (1789)

Taxon author(s) 1. Nicolaus(Nicolaas) Joseph von Jacquin2. Carlo Allioni

Synonyms: Carduus rivularis Jacq., bazionim (baz.), Fl. Austriac. 1: 57 (1773) , Cirsium salisburgense (Willd.) G. Don, sinonim (s), Loud., Hort. Brit.: 331 , Cirsium tricephalodes (Lam.) DC., sinonim (s), Lamarck & Candolle, Fl. Franç., ed. 3, 4: 116. 1805 , Cnicus rivularis (Jacq.) Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3: 1676. 1803 , Cnicus salisburgensis Willd., sinonim (s), Sp. Pl. 3(3): 1675 (1803)

Common names: potočni osjak (Hr), Nikolić, T., 201912707, petiljokrilni osjak (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 1876141, potočni osjak (Hr), Domac, R., 19944

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Search data for this taxon in other sources.