Uz pojedinu svojtu prikazati
Autori svojte
Sinonimi
Narodna imena
Status
Slike
Karta rasprostranjenosti (MTB 1/4)
Karta rasprostranjenosti (HTRS10x10km)
Opis svojte
Rasprostranjenost u svijetu
Ekološki indeksi
Ugroženost izvan Hrvatske
Stanište
Ugroženost u HR
Kriterij ugroženosti
Uzročnici ugroženosti
Mjere zaštite
Upotreba
Uzgoj
Potraži podatke o svojti u drugim izvorima
Citrullus lanatus (Thunb.) Matsum. et Nakai

Order: Cucurbitales Juss. ex Bercht. et J. Presl

Family: Cucurbitaceae (bundeve (Hr), Horvatić, S., 19541819, lubenjače (Hr), Schlosser, J.C.K.; Vukotinović, Lj., 18693132)

Genus: Citrullus (lubenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dinja (Hr), Šulek, B., 18791256, lubenica (Hr), Domac, R., 19944)

Place of publishing: Cat. Sem. Spor. Hort. Bot. Univ. Imp. Tokyo 1915-1916: 30 (1916)

Taxon author(s) 1. Carl Peter Thunberg2. Jinzô Matsumura3. Takenoshin(Takenosin) Nakai

Synonyms: Citrullus vulgaris Schrader, sinonim (s) , Colocynthis citrullus (L.) O. Kuntze, sinonim (s)

Common names: sađena lubenica (Hr), Nikolić, T., 201912707, dinja (Hr), Visiani, R., 18521686, dinja grčka (Hr), Šulek, B., 18791256, lubenica (Hr), Hirc, D., 1906664

Status: Endemic NO , Spourious NO

Images
Images from herbaria
Search data for this taxon in other sources.